Praktický pomocník do každé kuchyně – skleněná deska na krájení!


Krájení jídla patří ke každodenním činnostem v kuchyni. Je to jedna z prvních věcí, která nás v oblasti kuchyně napadne. Bez té správné pomůcky ale může být krájení frustrující a neefektivní. Proto si mnoho lidí kupuje nové nože nebo pravítko. To je ale jen malá součást úspěšného krájení. Důležité je mít také skleněnou desku na krájení.

Proč je skleněná deska lepší volba než dřevěná?

Pro začátek začněme tím, že dřevěná deska na krájení je nenahraditelná při krájení některých surovin, jako například bochník chleba. Ale pokud jde o běžné krájení ovoce, zeleniny a masa, skleněná deska je mnohem lepší volba.

Skleněná deska má hladký povrch, který pomáhá lépe vyrovnávat ostří vašich nožů. Je také odolnější vůči řezání vnitřní částeček a bakterií, takže je mnohem snadnější ji udržovat v čistotě.

Proč musí být skleněná deska na krájení?

Je mnoho důvodů proč by měla být vaše deska na krájení vyrobena ze skla. Nejvýznamnějším z nich je zdraví vaší rodiny. Sklo je velmi dobře známé pro svoji nehygroscopicitu. To znamená, že se nelepí na něj zbytky jídla anebo neabsorbuje pachy, což zlepšuje jeho hygienu.

Skladání vámi nakrájených ingrediencí na skleněné desce je mnohem snadnější a způsobuje méně nepořádků. Sklo neabsorbuje vodu a nevytváří se na něm skvrny. Vaše deska na krájení proto bude pěkně vyhlížet, anebo můžete dokonce zakoupit skleněnou desku s vlastním motivem, kterou si na míru přizpůsobíte.

Jak se o skleněnou desku na krájení starat?

Skleněná deska na krájení si vyžaduje specifickou péči, aby zůstala v dobrém stavu po delší dobu. Za prvé, ji musíte umývat po každém použití. Používejte horkou vodu a tekuté mýdlo, aby se odstranily zbytky jídla a bakterie. Až budete desku sušit, používejte čisté hadříky, které se dobře doporučují pro použití na skle.

Pokud na vaší skleněné desce zůstane nějaká skvrna, použijte směs octa a vody, kterou lehce potřete a poté opláchněte. Držte vaši desku mimo dosah slunečního světla, protože teplotní změny sklo mohou poškodit, anebo ho dokonce rozbít.

Nyní víte, proč by měla být vaše deska na krájení vyrobena ze skla. Pokud nemáte skleněnou desku na krájení, měli byste jí zvážit jako velmi užitečnou pomůcku do každé kuchyně. Takže zajděte na web Filadelfie.cz a vyberte si skleněnou desku na krájení podle vašich přání a potřeb.