Jak si vybrat zrcadlo do chodby a opticky zvětšit prostor?

Zrcadla jsou krásným prvkem v dekoru domova. Můžou vypadat velmi elegantně a navíc mohou opticky zvětšit váš interiér. Výběr správného zrcadla vám dovede chodbu zútulnit, rozjasnit a vizuálně rozšířit. Pokud stojíte před výběrem zrcadla do chodby, nebojte se experimentovat s různými možnostmi. V tomto článku vám přinášíme tipy, jak si vybrat správné zrcadlo a jak ho použít tak, aby vám posloužilo nejen jako praktický prvek, ale také jako dekorativní doplněk vašeho bydlení.

Krásný prvek do vstupu

Zrcadlo může být skvělým prvkem pro vchodové prostory či malé chodby. Tím, že do místnosti vložíte zrcadlo, získáte několik výhod. Zaprvé, dekorativní vzhled a zdůraznění designových prvků, které tam máte. Zadruhé, vizuální zvětšení plochy a otevření prostoru, což je velice praktické v případě, že máte malou chodbu. Navíc, když je vidět, jak prostorem prochází světlo, chodba se stává světlou a prostornou, což napomáhá jejímu útulnému dojmu. Použít můžete buď malé zrcátko nebo velký pohledný kousek.

Volba správného zrcadla

Když už jste se rozhodli pro vložení zrcadla, nejdůležitější je vybrat správnou velikost. Pokud budete chtít, aby vaše chodba vypadala větší, zvolte větší zrcadlo, které se bude rozkládat od jedné stěny ke druhé. Existují také různé tvary zrcadel, oválné, hranaté nebo kulaté, takže si zvolte to, co se vám líbí a co se hodi k designu vašeho interiéru.

Důležitým faktorem při výběru zrcadla do chodby je také jeho umístění. Dobré místo pro zrcadlo je na konci chodby, kde se setkává s hlavním prostorem, nebo přímo naproti vchodu, kde reflektuje světlo v komoru. Pokud máte chodbu ošklivě nepravidelného tvaru, můžete zvážit umístění zrcadla tak, aby zakrylo nevzhlednou stěnu, která kromě toho může zdánlivě zdvojnásobit plochu místnosti.

Ano, i rámeček si zaslouží pozornost!

Kromě výběru správného umístění a velikosti zrcadla, můžete přemýšlet i o výběru rámečku. V současné době existuje mnoho typů různých rámečků, od klasických dřevěných po designové kousky. Pokud preferujete jednoduchost, můžete zvolit zrcadlo bez rámečku, což vypadá velmi moderně. Pokud máte zcela jiný styl v ložnici, než v chodbě, zkuste si vybrat prvek, který dokáže rozdílné styly spojit.

Nebuďte překvapeni, pokud při nákupu zrcadla budete muset zaplatit trochu více. Rám hraje velmi důležitou roli v rozhodování a je také určujícím faktorem kvality zrcadla. Pokud máte šanci, volte produkty známých značek, abyste se ujistili, že investujete do produktu opravdu dobré kvality.

Nakonec, ale ne nejméně důležité, je udržovat zrcadlo čisté. Stejně jako prostor samotný, může být zrcadlo různě postříbřené a znečištěné. Proto se snažte zrcadlo pravidelně otírat a čistit, aby bylo vždy dokonale čisté a bez šmouh.

Vybrat správné zrcadlo do chodby může být výzvou, ale s těmito tipy si jistě vyberete nejen hezký prvek do vstupu, ale také opticky zvětšíte váš interiér. S určitostí vám pomůže také naše firma studioglanz.cz, která vám pomůže s volbou a instalací vašeho zrcadla.